IELMUN 134 yıllık İstanbul Lisesi binasında, İstanbul Lisesi öğrencileri tarafından, her yazın son günlerinde, lise ve üniversite öğrencileri için düzenlenen bir Model Birleşmiş Milletler konferansıdır. Model Birleşmiş Milletler katılımcıların delege, büyükelçi, sekreterya üyesi veya gazeteci rolünü üstlendikleri bir Birleşmiş Milletler simülasyonudur.

IELMUN Türkiye’de ilk üç dilli Model Birleşmiş Milletler konferansıdır. IELMUN, 2013 yılında, Türkçe, Almanca ve İngilizce komitelerini hala yürülükte olan yeni bir alt komite sistemiyle bir araya getirdi. 2014 yılında, konferansın üçüncü oturumu önceki yıllarda olduğu gibi, bin yıllık tarihi ile Osmanlı ve Bizans İmparatorluklarına başkentlik yapan tarihi yarımada İstanbul’da, 200 yıllık İstanbul Lisesi binasında gerçekleştirildi.

Dünyanın çeşitli yerlerinden güçlü partnerleriyle, 2015 yılında IELMUN, 11 farklı ülkeden, 30 farklı liseden ve Ankara, İzmir,Adana gibi Türkiye’nin çeşitli şehirlerden katılımcıları İstanbul’a çekmeyi başardı. Bugüne kadar IELMUN, sadece çok dilli değil, çok kültürlü bir konferans olarak da hedeflerine ulaşmıştır. Bu yıl IELMUN, çıtasını biraz daha yükselterek geçmiş senelerden de kaliteli bir konferansı katılımcılarıyla buluşturma amacındadır.